Niestety nie ma czegoś takiego jak ćwiczenia na biust. Nie powinno się mylić piersi (biustu) z mięśniami klatki piersiowej, które to znajdują się pod nimi.

Jak są zbudowane piersi ?

Większą część piersi stanowi tkanka tłuszczowa i zwykle to właśnie od jej zawartości zależy wielkość naszego biustu. Jest to coś zupełnie przeciwnego niż można przeczytać w niektórych artykułach dotyczących ćwiczeń, czy zajawkach reklamowych sprzedających plany treningowe z ćwiczeniami na jędrny biust . To się fajnie sprzedaje i  nieświadomi niczego ludzie czytają takie głupoty i niestety w nie wierzą. Wy nie wierzcie!

Piersi zbudowane są z elementów gruczołowych – płatów i przewodów mlecznych oraz podtrzymującej tkanki łącznej. Płaty dzielą się na zraziki. Zbiegające się w kierunku brodawki przewody na końcu się rozszerzają, tworząc zatokę mleczną. Tkankę gruczołową otacza i chroni warstwa tkanki tłuszczowej. To właśnie jej ilość wpływa na kształt i wielkość biustu. Z wiekiem zwiększa się w stosunku do ilości tkanki gruczołowej (łącznej). Nie ma tu żadnych informacji o mięśniu. Ponieważ tkanka mięśniowa znajduje się głębiej – jest ukryta pod biustem. Zatem znane ćwiczenia na biust jak możecie się łatwo domyślić stymulują do pracy nie same piersi, ale znajdujący się pod nimi mięsień.

Klatka piersiowa kobiet vs klatka piersiowa mężczyzn

 

Jak mężczyzna chce zbudować klatę to zazwyczaj odpowiednio się odżywiając  i przerzucając tony żelastwa na siłowni jest wstanie zbudować imponująca muskulaturę w tej części ciała.

Kobiety niestety jak wezmą się za taki sam trening siłowy to niestety nie spowodują ze ich piersi staną się nagle krągłe, jędrne i sprężyste bo nawet najbardziej silne i rozbudowane mięsnie klatki piersiowej nie będą miały przełożenia na wygląd biustu.  Mięsień znajduje się pod biustem, na którego piękny kształt ma wpływ znajdująca się tkanka tłuszczowa, a na potrzymanie go na miejscu – tkanka łączna oraz jędrna skóra.

Niestety intensywne ćwiczenia powodują ze piersi staja się mniejsze ponieważ sprawiają, że biust traci tkankę tłuszczową, a w związku z tym staje się mniej obfity. To dlatego dziewczyny, które kochają sport i pracują na wygląd swojego ciała, po cichu zawsze modlą się, aby spaliły z ud, ale nie z cycków. Co i tak jest loteria bo to nie my wybieramy skąd tkanka tłuszczowa znika w pierwszej kolejności a organizm. I coś takiego jak MIEJSCOWE SPALANIE TŁUSZCZU NIE ISTNIEJE.

Czy to oznacza, że kobiety nie maja trenować, albo nie wzmacniać mięśni piersiowych? Ależ trenować trzeba! Trening wpływa na jędrność i ukrwienie skóry, a także zdolności “naprawcze” organizmu. Trenować ZAWSZE warto.

Podczas treningu i nie tylko powinno się nosić ZAWSZE odpowiednio dobrany stanik. Dobry stanik sportowy to taki, który tak trzyma biust, że będzie on “unieruchomiony” podczas ćwiczeń.

A co jeśli biust już stracił kształt i jędrność – pozostaje zakładanie dobrego stanika który odpowiednio ułoży i podtrzyma piersi lub niestety operacja piersi.

Czy brak idealnego biustu oznacza, że jesteście mniej kobiecie? Mniej atrakcyjne? Albo jakieś wybrakowane? NO NIE! Jesteście piękne i wystarczająco dobre! A zdrowe wysportowane ciało zawsze przynosi więcej korzyści zdrowotnych i sylwetka też od razu wygląda lepiej.